joomla

Fundacja "Szpital Wadowice"

23.03.2011- 31 osób, przedstawicieli środowiska medycznego, podpisało w obecności notariusza statut Fundacji na rzecz Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach „Szpital Wadowice”. Jest to równoznaczne z powołaniem fundacji do życia.Głównym zadaniem nowego organu będzie wspieranie Szpitala Powiatowego m.in. poprzez zakup i wyposażenia w sprzęt, osprzęt pomocniczy i inne urządzenia medyczne. Co ważne fundacja będzie miała możliwość finansowania, dofinansowania, a nawet udzielania pożyczek na budowę, rozbudowę, modernizację i wyposażenie szpitala. Otwiera to nowe możliwości dla budowy nowego pawilonu szpitalnego, którego budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. To czy działalność fundacji rzeczywiście okaże się zbawienna dla Szpitala Powiatowego zweryfikuje życie. Wszystko zależy jakimi efektami nowy organ będzie pozyskiwał środki zewnętrzne.